Protektorzy

Raport 2/23Cha/1509

Po dotarciu do Khar Rhuz spotkałem Jhondę. Kelron w ramach odkupienia win miał wstąpić do straży. Został oddany pod moją komendę.

Po tych wieściach spotkałem Leldrina. Polecił mi się jako pomoc, gdybym takowej potrzebował. Znajdując chwilę wytchnienia postanowiłem pozwolić Kelronowi wczuć się w rolę strażnika i sprawdzić jego kondycję.
Zatrzymujemy się u Kaldara.

Wieczorem okazuje się, że Kelron nie jest skory do wykonywania rozkazów i podczas treningu zdążył wpaść w kłopoty. Jhonda zleca mi również podjęcie treningu w walce z krasnoludzkim kowalem, imieniem Denaros.

Mój poranny trening okazuje się nie prezentować moich największych umiejętności, co zostaje zauważone przez Jhondę. Trening przebiega w miarę sprawnie, głównie dzięki pomocy mistrza Spilvana, co również i mnie pozwala się czegoś nauczyć.

Następnie udajemy się na turniej dyscyplin. W łucznictwie Jhonda okazuje się być niepokonana.

Po powrocie do karczmy otrzymaliśmy od Jhondy (wraz z Kelronem i Denarosem) tajne zadanie dostarczenia lahali T’skrangów zaproszenia na zebranie Rady Kaeru w sprawie jej usilnych próśb dołączenia do Rady. Zadanie zostało przez nas wykonane, ale nie do końca w zalecany nam sposób (nie mieliśmy bezpośredniego kontaktu z królową).

Po powrocie do Khar Rhuz wzięliśmy udział w obchodach zakończenia turnieju. W pewnym momencie wybucha zamieszanie z powodu nieobecności lahali, przywódczyni T’skrangów.

Zebrane T’skrangi zaczęły głośno domagać się wyjaśnień. Musiałem bezowocnie tłumaczyć im, co zaszło w pałacu. Nie odniosło to większego skutku. Po opanowaniu tłumu ogłoszono, że zostanie zorganizowana kolejna ekspedycja na powierzchnię poprowadzona przez mistrzów dyscyplin. Pojawił się również Leldrin, który przekazał przestrogę śmiałkom. W trakcie pokazu sztucznych ogni zauważyłem „ludzki” cień w okolicy głównego kryształu.

Podczas rozmowy z jakimś krasnoludem w celu ustalenia faktów, dostrzegłem zakapturzoną postać przy wejściu do Otchłani. Postanowiłem zbadać tą sprawę.

Z Kelronem i Denarosem dotarliśmy do głównego kryształu gdzie stało pięć postaci. Z ich rozmów wynikało, że są kultystami Horrora. Nie widzieliśmy innej możliwości jak powstrzymania ich poprzez walkę.

Zabijając jednego i pozbawiając przytomności innych, ostatniego pozostawiliśmy przy świadomości. Całe zajście zostało przerwane przez nadchodzącego Leldrina i Mistrzów dyscyplin…

Comments

Kosmit

I'm sorry, but we no longer support this web browser. Please upgrade your browser or install Chrome or Firefox to enjoy the full functionality of this site.